Hertok

Szary prorok

Description:

Nosi przy sobie : spaczeniowy pistolet własnej roboty, który bardzo często się psuje. Krótki zakrzywiony miecz, który naciera paraliżującą trucizną. Jest ubrany dość niechlujnie. Zawsze ma przy sobie wiele dziwnych narzędzi, których zastosowanie zna tylko o sam. Rzadko pokazuje ale ma przy sobie własnoręcznie skonstruowaną maskę przeciwgazową. Ta maska zamiast chronić przed gazem, intensyfikuje jakiekolwiek wdychane przez nią opary. Wykorzystuje ją do zażywania dużej gamy narkotyków, których posiada dość sporą kolekcję.

Bio:

Wysłany przez radę trzynastu aby szpiegować Imperium. Ambitny młody skaven o szarym futrze. Przynależy do klanu Mors. Jest dość wszechstronny. Potrafi posługiwać się magią, jest dość utalentowanym złodziejem i inżynierem. Nie potrafi zbyt dobrze rysować i liczyć, zatem jego wynalazki są wadliwe, ponieważ nigdy nie potrafi sporządzić dokładnego rysunku. Za to, posiada niezwykłą wyobraźnię i dość sprawnie posługuje się narzędziami, magią i ostrzem, jeśli trzeba będzie.

Jest dosyć inny niż większość skavenów. Jest idealistą, marzycielem i posiada wizję. Jest dużo mniej zepsuty i zły w porównaniu do swoich współbraci. Za to jest bardziej otwarty na nowe doświadczenia. Wydaje się nieco odłączony od świata, tak jakby widział go przez własny pryzmat. Nie jest szanowany w swoim społeczeństwie, z powodu jego inności. Kiedy jest smutny i załamany, szuka ukojenia w narkotykach. Posiada ich dużą ilość, i każdy z nich ma nieco inne skutki.

Hertok

Zmierzch Imperium Azgrael